TÜRASAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRASAŞ HAKKINDA

TÜRASAŞ Genel Müdürlüğü, üç bölgesi ile birlikte demiryolu sektöründe 1 asrı aşan tecrübe ve bilgi birikimiyle, yaklaşık 3500' ün üzerinde yetişmiş insan gücü ve toplam 370 bin m² milli ve yerli teknolojiler üreten tesisiyle, Ülkemizin Raylı Sistemler Sektörünün en büyük temsilcisi konumundadır. Bugün TÜRASAŞ olarak, aydınlık bir geleceğin eşiğinden bakıyoruz dünyaya ve baktığımız noktadan hep daha ileri olması gerekliliğini görüyoruz. TÜRASAŞ, yenilikçi bakış açısıyla, sektörel gelişmeleri yakından takip ederek, teknoloji yoğun üretimleriyle daha geniş kesimlere ulaşması ve istikrarlı büyümenin devamlılığı adına önemli bir misyon üstlenmiştir.


Bu yeni yapı, kar gayesi yanında, sektör ve kamu yararını da gözeten bir zihniyetle çalışmaktadır.

Raylı Sistem Araçları Sektöründe bugüne kadar uluslararası standartlarda;


• Yeni Nesil Lokomotifler,
• Dizel ve Elektrikli Tren Setleri,
• Yük ve Yolcu Vagonları,
• Dizel Motor ve Cer Motoru

gibi ana ve alt ürünleri üreten Şirketimizin en önemli vizyonel hedefi ise sadece ülkemizde değil uluslararası alanda da kendi markasını taşıyan yeni nesil ürünlerle sektörde söz sahibi olmaktır.


Milli Yüksek Hızlı Tren başta olmak üzere, Hafif Raylı Sistem Araçları Sektöründe belediyelerimiz için yerli ve milli Metro, Tramvay ve Banliyö araçlarının tasarımı ve imalatında talepleri karşılamak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz.


TÜRASAŞ olarak, sadece raylı sistem araçlarının yerli ve milli bir şekilde tasarımı ve üretimiyle değil kritik alt bileşenlerin de yerlileştirilmesi veya yerlilik oranlarının artırılması yönünde de çalışmalarımız devam etmektedir. Amacımız ürünlerimizin katma değerinin artması ve Ar-Ge ağırlıklı bir şirket olmaktır.